Finbo Lipiany

Zachodniopomorskie

Planujesz wziąć pożyczkę? Chcesz dowiedzieć się, w który forma pożyczkodawca może sprawdzić Twoją sytuację gospodarczą? Przeczytaj towar a dowiedz się, jak firmy pożyczkowe sprawdzają swoich użytkowników.

Finbo Moryń

Rynek pożyczek pozabankowych zawsze się rozwija. Natomiast nie chodzi tutaj właśnie o wartość umowy i siłę działalności. Spółki z branży dokonują jeszcze bardziej powszechnych sprawdzeń klientów.

pożyczka finbo
pożyczka finbo

Zapomnij o telefonach do właściciela i zaświadczeniach o zarobkach. Składając wniosek o pożyczkę, jednocześnie wyrażasz umowę na udostępnienie firmie znacznie ciekawszych danych.

zloz wniosek

Gdzie firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Większość pożyczkobiorców kojarzy nazwy takie jak BIK albo pożyczki BIG. Jeżeli powtarza Ci się, że sprawdzenia zmniejszają się tylko do tych rejestrów – stanowisz w błędzie. Firmy pożyczkowe coraz chętniej wypowiadają się autorskimi bazami danych. Dlatego, jeżeli kiedykolwiek brałeś komercyjną pożyczkę – jest ogromna szansa, że pożyczkodawca będzie mógł sprawdzić jej przebieg.

Dla przykładu – składając wniosek o dotację w firmie Finbo Moryń , wyrażasz umowę na udostępnienie Twoich informacjach do 34 zewnętrznych podmiotów (w tymże do bliskiej konkurencji firmy). Finbo Moryń otrzyma informację zwrotną, czy ubiegałeś się o dotację w ostatnich podmiotach, jakimi oddanymi się posługiwałeś oraz czy spłaciłeś ją na etap. Firmy podnoszą argument, że stanowi to konieczne do zabezpieczenia się przed ewentualnymi nadużyciami (np. pobranie chwilówki na cudze dane). Jednak otrzymanie takich informacji udziela też szerokie miejsce do realizacje analitycznej.
Nowe sposoby weryfikacji

Od 2012 roku użytkownicy są możliwość podpisywania umów pożyczki przez internet. Najpopularniejszą formą potwierdzenia tożsamości stanowi w niniejszym wypadku przelew weryfikacyjny. Dzięki temu firmy pożyczkowe dowiadują się, na które dane osobowe został zarejestrowany rachunek bankowy. Chociaż to rozwiązanie pamięta jeszcze swoje wady. Grupa klientów firm pożyczkowych działa pod wpływem chwilowych impulsów. Wykonanie przelewu ma niewiele czasu – i potem użytkownik potrafi się rozmyślić.

Dlatego stworzono innowacyjne sposoby weryfikacji – dedykowane aplikacje. Warto wymienić tu chociażby Kontomatik lub Groszconnect. Z użyciem tych aplikacji nie musisz wykonywać przelewu. Wystarczy, że zalogujesz się do naszej bankowości elektronicznej.

zobacz również Finbo logowanie

Stosując taką aplikację, jednocześnie udostępniasz pożyczkodawcy wszelkie wiedze związane z Twoim kontem. Firma może zobaczyć Twoje przelewy, zobaczyć skąd jesteś pieniądze, kto jest Twoim właścicielem a ile robisz na miesięczne utrzymanie. To znacznie istotne dane. Dzięki nim, pożyczkodawca nie tylko oceni Twoją sytuację gospodarczą, lecz także będzie mógł dobrze profilować przyszłych klientów.

Źródło artykułu Jak firmy pożyczkowe sprawdzają klientów

Finbo Moryń

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o