Jak znaleźć pracownika z Ukrainy?

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy?

Polecane i promocje

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy? Gdzie można szukać sprawdzonych pracowników ze wschodu? Pracownicy z Ukrainy są w naszym kraju coraz bardziej popularni i można spotkać ich w każdym większym mieście. W szczególności w ciągu ostatniego roku polska gospodarka odnotowała wzrost liczby pracowników zza naszej wschodniej granicy. W leasingu tego typu pracowników pomaga niejedna agencja pracy, ponieważ zapotrzebowanie pracodawców jest naprawdę spore.

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy?

Zatrudnienie Ukraińca nadal się opłaca, dlatego coraz większa ilość pracodawców poszukujących nowych specjalistów zmaga się z pytaniem – jak znaleźć pracownika z Ukrainy i zachęcić go do podpisania umowy?

Dlaczego pracownicy z Ukrainy są opłacalni?
Pracownicy ze wschodu są dla pracodawców w Polsce opłacalni z wielu przyczyn. Z całą pewnością większość z nich nie ma wygórowanych wymagań finansowych, co nie zawsze można powiedzieć o Polakach. Praca dla Ukraińców może przynosić im nawet kilkukrotnie wyższe pensje niż w rodzimym kraju. Dla nas wydaje się to niewiele, jednak bywa, że dla Ukraińca Polskie zarobki są marzeniem. Z tego powodu w większości przypadków, pracownicy ze wschodu wyróżniają się sumiennym podejściem do obowiązków, zaangażowaniem w wykonywane zajęcia i podejmowaniem się zawodów, które dla Polaków są mało atrakcyjne. Praca dla Ukraińców oferowana jest głównie w branży spożywczej, handlowej czy usługowej. Nie brakuje opiekunek z Ukrainy, spawaczy, hydraulików czy pracowników barów lub restauracji. Pracownicy z Ukrainy mogą z powodzeniem zapełniać lukę w zasobach pracowników – polska gospodarka rozwija się bowiem gwałtownie, jednak nie ma współmiernego do niej przyrostu pracowników. Agencja pracy zatrudniająca Ukraińców jest szansą na uzupełnienie braków.

Zatrudnienie Ukraińca – na czym polega?
Zatrudnienie Ukraińca wiąże się z podjęciem szeregu czynności. Pracownik ze wschodu, aby podjąć się legalnego zatrudnienia w naszym kraju, musi posiadać kartę pobytową, czyli wizę. O wymieniona kartę powinien się starać sam potencjalny pracownik, aby legalnie przebywać na terytorium naszego kraju. Na szczęście można podejmować się tzw. procedury uproszczonej, na podstawie zarejestrowanego we właściwym powiatowym urzędzie pracy oświadczenia pracodawcy o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. Za zarejestrowanie wniosku nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty. Jest to łatwy sposób na pominięcie drogi urzędowej i konieczności uzyskania zezwolenia na pracę. Zarówno dla potencjalnego pracodawcy, jak i pracownika, jest to rozwiązanie wyjątkowo korzystne, pozwalające przyśpieszyć niezbędne procedury. Praca dla Ukraińców powierzona pracownikowi w ten sposób musi jednak odbywać się zawsze na podstawie pisemnej, podpisanej przez obie strony umowy.

Jak znaleźć pracownika z Ukrainy?
Wielu pracodawców jest zainteresowanych zatrudnianiem osób z Europy wschodniej, jednak rodzi się zasadniczy problem – jak znaleźć pracownika z Ukrainy? Sposobem jest z pewnością agencja pracy działająca na terenie całego kraju – www.europework.pl. Oferuje ona leasing pracowników ze wschodu, na bardzo korzystnych zasadach, które pozwalają ograniczyć wydatki pracodawcy. Agencja pracy proponuje zarówno pracowników tymczasowych, jak i zainteresowanych stałą formą zatrudnienia. Oczywiście nigdy nie działa w ciemno – pracownicy są dokładnie sprawdzani pod względem posiadanych umiejętności i możliwości, dlatego pracodawca otrzymuje możliwość zatrudnienia wykwalifikowanej kadry. Warto dodać, że poszukiwanie pracowników w Polsce wiąże się z prowadzeniem procesu skomplikowanej rekrutacji, która nie zawsze daje pożądane efekty. Pracownicy ze wschodu przybywają do Polski w coraz większej ilości, chętnie rejestrując się w agencjach pośredniczących w znalezieniu pracy. Dzięki temu pracodawcy nie powinni mieć żadnych problemów z zatrudnieniem tego typu pracownika. Praca dla Ukraińców czeka, jednak w Polsce rodzi się poważna konkurencja dla pracowników ze wschodu, mianowicie równie zainteresowani pracą u nas Azjaci, którzy także nie stawiają wysokich wymagań finansowych, a są pracowici i dyspozycyjni.

Zobacz Koszt zatrudnienia Ukraińca

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments