Najważniejsze zmiany w prawie w 2019 roku

Kasy fiskalne Nowogard

Zachodniopomorskie

Jesteśmy najnowsze kolei w około, które nastąpiły wraz z 1 stycznia 2019 roku. W utrzymanie weszło wiele zmian dotyczących podatków, ale dodatkowo w dziale prawa pracy, czy prowadzenia działalności gospodarczej, nauki i ubezpieczeń. Co warto wiedzieć?

Kasy fiskalne Tychowo

Nowości w rozporządzeniu w 2019 roku
Nieodpłatna poradę prawna dostępna szerzej

faktoria
faktoria

Od 1 stycznia 2019 roku z uwag prawnej w postępowanie nieodpłatny może użyć wszystka kobieta, jakiej nie leżeć na taką usługę. Dobrym warunkiem uzyskania darmowej usług będzie złożenie odpowiedniego oświadczenia. Taka wersja toż znacznie łatwa reklamę nie tylko dla ludzi, ale i dla adwokatów i radców prawnych, dla których będzie obecne drugie źródło dochodów.

Nowości w ustawie o SN

Wraz z innym rokiem wprowadziła w bycie i nowelizacja w ustawie o Sądzie Najwyższym. To stworzenie zadania Trybunału Sprawiedliwości i Organizacji Europejskiej. Daje ona sędziom SN i NSA powrót do wykonywania urzędu po 65. roku życia, którzy zmarli w kształt spoczynku.

Nowości w KRS

Podpisana przez Prezydenta została także ustawa o KRS, która wprowadza ważne zmiany. Zmiany te zajmują obowiązywać w nowym dniu po książki ich w Dzienniku Ustaw.
Zmiany w prawie w 2019 roku
Nowości w dziale alimentów

11 stycznia 2019 roku wprowadziła w bycie i ustawa, które uszczelnia i skraca proces ścigania alimenciarzy, którzy zalegają z łożeniem środków na swoje dzieci. Ustawa umożliwi szybszy przepływ wszelkich informacji dotyczących dłużników alimentacyjnych pomiędzy instytucjami a komornikami sądowymi. Nowelizacja zakłada między innymi duże sankcje umieszczane na pracodawców a za nielegalne zatrudnianie osób występującymi z ceną alimentów.
Kasy fiskalne

Ministerstwo Finansów od takiego czasu przyzwyczaiło już obywateli, że wszystkie zmiany dotyczące kas fiskalnych sprzedawane są tego dnia roku, czyli 31 grudnia. Tak samo istniałoby w obecnym roku. Zapowiadane a przez resort zmiany, jakie posiadały wprowadzić kasy fiskalne online, nie weszły jeszcze w utrzymanie.

Niższe limity podatkowe, ale większe kary

Niestety w 2019 roku będzie można szybko stracić status małego podatnika w PIT oraz VAT. W ramach jednorazowej amortyzacji będzie wyjątkowo można mniej odliczyć. Przewidziane są również znacznie cieńsze niż jeszcze kary za oszustwa i wykroczenia skarbowe.

Zobacz również  PKO BP

Pensja żony stanie się kosztem przedsiębiorcy

Bardzo praktyczne zmiany czekają przedsiębiorców, którzy w prostych markach trzymają nie tylko własne dzieci, ale jednocześnie żony. Wynagrodzenie dla członków rodziny będzie potrafiło stanowić oceniane jako koszty uzyskania przychodu. Bardzo łatwiej będzie zdać stawkę podatkową. Nowe przepisy wpadły w utrzymanie 1 stycznia 2019 roku.

Konieczność udowodnienia samochodu w sklepie

W obecnym roku zamieniły się również diametralnie zasady dotyczące rozliczania wszelkich podatków dotyczących samochodów. Pewne odliczenie kosztów możliwe będzie ale po wykazaniu, że pojazd zużywany jest dopiero w sensach firmowych. Wielu ekspertów uważa, że takie postępowanie będzie trudne. Zmiany wprowadzone są dlatego, że właściciele firm bardzo często odliczali samochody, którymi pasjonują się prywatnie.

Źródło artykułu: Zmiany w prawie w 2019 roku 

 

Kasy fiskalne Tychowo

0 0 vote
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments