Jak pielęgnować cerę z trądzikiem?

Leczenie trądziku Nowe Warpno

Zachodniopomorskie

Trądzik stosowany jest z przypadłością dotykającą młodych ludzi wpadających w sezon dojrzewania. Rzeczywiście, przeważnie jest on problemem nastolatków, chociaż w moc przypadkach nie nie znika samoistnie, a z okresem stan cery tylko się pogarsza. Nie można lekceważyć zmian trądzikowych – warto jednak dowiedzieć się, jak pamiętać o skórę, by odzyskała zdrowy styl.

Leczenie trądziku Polanów

Bardzo często nasilenie się objawów trądziku wychodzi z złej pielęgnacji. Poleca się, że należy cerę trądzikową wysuszać czy wystawiać do słońca, ale rzeczywistość jest taka, iż w ten środek można tylko pogorszyć stan naszej postaci i zaognić stan zapalny. Jak to odpowiednio pamiętać o cerę trądzikową?

derminax
derminax

Delikatne mycie

Dużo osób do czyszczenia twarzy używa silnych, wysuszających kosmetyków. Tego typu produkty nie nie pomogą nam wygrać z trądzikiem, a wprost przeciwnie – potrafią go również nasilić. Co będzie zatem idealniejszym wyjściem? Przede każdym łagodne artykuły do prania – szczególnie doskonale sprawdzą się żele micelarne. Warto sprawdzić delikatny produkt Nanili Professional z młodą herbatą, przeznaczony dla cery problematycznej. Ważne jednak, by żelu nie używać częściej niż dwa razy w czasie dnia.

Tonik oraz nawilżanie

Po umyciu warto cerę stonizować. Dobrze jednak zadbać o to, by w kosmetyku nie wybierał się alkohol, dlatego potrafi on podrażnić i osuszyć skórę. Tonik zwęża ujścia gruczołów łojowych oraz odświeża twarz, co jest istotne zwłaszcza w wypadku cer mieszanych i ciężkich. Jeśli skóra jest i wysuszona, warto włączyć do pielęgnacji lekki nawilżający krem.

Zobacz również rolety Karlino

Złuszczanie

Cera trądzikowa, jak każda, potrzebuje złuszczania martwego naskórka. Lecz w wypadku aktywnego trądziku nie wolno używać peelingów zawierających drobiny ścierające, ponieważ mogą podrażnić skórę, a także roznieść stan zapalny na wszą twarz. Do użytku domowego sprawdzą się najlepiej peelingi enzymatyczne, warto też przemyśleć wybranie się na zabieg z użyciem peelingu kwasowego. Dobrze działają połączenia kwasu azelainowego oraz salicylowego, jakie posiada w prywatnej możliwości marka Nanili Professional. Skutki tego typu działają intensywnie, przynosząc dobre efekty. Kwasy potrafią istnieć natomiast stosowane tylko pod okiem specjalisty.

Ochrona przed słońcem

Wbrew temu co mówią niektórzy, wystawianie twarzy na funkcjonowanie promieni słonecznych nie przyniesie stałych efektów. Słońce owszem, powoduje chwilową poprawę jej poziomu, ale teraz na jesieni problem trądziku powraca ze zdwojoną siłą. Znacznie dużo więc zaopatrzyć się w krem z filtrem UV i zarządzać go codziennie przed rozwiązaniem z domu.

Źródło produktu Jak pracować cerę z trądzikiem

Leczenie trądziku Polanów

0 0 vote
Daj ocenę