poczta kurier

Poczta kurier Kąty Wrocławskie zamów online

Dolnośląskie

Z powodu szybkiego tempa życia i zwyżkującej popularności transakcji online, coraz chętniej korzystamy z usług firm kurierskich. Istniejące na rynku usługi przyciągają nas korzystnymi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Wysyłanie przesyłek z Poczta kurier Przemków jest bardzo proste i naprawdę może ulepszyć nam życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie błędy popełniamy przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Przemków

Małogabarytowe przesyłki

zamów kuriera

Najczęściej wysyłane przesyłki, to te o małych wymiarach. Chociaż przetransportowanie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż takie trudne, jednak możliwość odebrania ich z naszego domu przez pracownika firmy kurierskiej dużo ułatwia. Możemy oszczędzić przy tym czas i nasze nerwy, bo oczekiwanie w kolejkach do okienka nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka elementów, najpierw należy zrobić zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wytycznymi i zaczekać aż Poczta kurier Przemków pojawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może przejąć naszą przesyłkę już tego samego dnia, jeśli złożyliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na dostarczeniu przesyłki gdzieś na czas. Zazwyczaj czas dowiezienia przesyłki wynosi 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka hurtowa

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i wysyłamy dużo pakunków miesięcznie warto skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć ilość papierów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu pakunków na pewno dostrzeżemy również korzyści z odbierania ich przez kuriera w prost z naszego miejsca zamieszkania. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by wiele czasu i wymagało od nas siły, szczególnie kiedyprzesyłki dużo ważą. Dodatkowo cena przesyłek hurtowych jest niższa aniżeli opłata za każdą z nich z osobna. Jeśli musimy przesyłać znaczące ilości przesyłek powinniśmy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, gdy produkt który chcemy przesłać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Ekonomicznym wyjściem jest wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto proponuje nam przewóz towaru do 500 kg. Nadanie palety nie różni się właściwie od przesłania zwykłej przesyłki. Również musimy zrobić zamówienie, zabezpieczyć pakunek i umożliwić kurierowi odebranie. Z uwagi na rozmiary paczki powinniśmy ułatwić dojazd dla samochodu ciężarowego do miejsca składowania pakunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując wysokość pakunku i wagę powinniśmy uwzględnić paletę. Typowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Dodatkowo drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgotności, dlatego najlepiej nie zbliżać się do maksymalnej masy paczki. Dobierając paletę na której prześlemy towar, dowiedzmy się czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Uszkodzona paleta nie może stanowić właściwego zabezpieczenia i towary na niej mogą ucierpieć. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była sprawna w momencie wydania paczki, możemy mieć kłopoty z otrzymaniem odszkodowania za straty.

Ogólne zasady wysyłania przesyłek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady dotyczące rozmiarów, zabezpieczenia przesyłek i kontaktowania się z kurierem. Dlatego dobrze jest przeanalizować je przed dokonaniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Jest to zależne od zawartości przesyłki i jej wielkości. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Małe przesyłki z kruchą zawartością będą wymagały wypełnienia, które będzie pochłaniało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Przemków chce żeby wszystkie przesyłki były transportowane z troską, jednak warto pamiętać, że podczas transportu nasza przesyłka może się przechylać albo zostać przyciśnięta przez inne paczki.

Kolejną rzeczą o której wiele nadawców zapomina jest wydrukowanie listu przewozowego. Poczta kurier Przemków odbierając przesyłkę potrzebuje również ten list przewozowy otrzymać ,więc jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już czeka. W związku z tym wydłużamy czas odbioru przesyłki i w skali roboczego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego powinniśmy myśleć nie tylko o nas samych, ale również o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Przemków .

Zobacz również poczta Kurier