Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo kuszące. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za poświęcenie na pozycję tylko paru godzin dziennie. Warunki wydają się być mało idealne. Że coraz częściej wykazuje się, iż są to oszuści wykorzystujący na naiwności nowych typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zakłada się pod firmę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na jasną i daleko płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma angażująca się sprzedawaniem problemów z drugiej dłoni i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomoce te układane są stuprocentowo przez internet, co czyni, że firma prezentuje się innowacyjnością i wybiera się do danych XXI wieku. Że przez rodzaj pracy, który mówi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na stronie na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w którym ostrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Miejsce wtedy zajmuje polegać na pośredniczeniu w sprzedaży materiałów na Allegro. Jesteśmy to wystawić produkt na aukcji, zadbać o podobni związek z klientem, a kiedy transakcja zostanie przeprowadzona, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety ujawnia się, że paczki te absolutnie nie zostają wysłane, pomimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na pierwszy rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę zlecenie i utrzymuje, iż będziemy kreować w nazwie o dobrej firmie. Zapewniają nam rada i możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla dużo osób posiada dużą zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W samym ogłoszeniu zupełnie nie pada nazwa rzekomej firmy, dopiero w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Polski Lombard. Gra tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać ma ta czynność, a jedne, czego się dowiadujemy wtedy to, że do naszych zamierzeń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie i powinno budzić pewne wątpliwości. Istnieje toż wyjątkowa możliwość pracy, która się na nim pojawiła. Oprócz niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie liczą ze sobą wiele wspólnego. Osoba ta nie podaje i naszego nazwiska, co powinno posiadać kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po swej stronie

Jeśli przyjmiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o postawienie na aukcja materiałów na bliskim koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, choć istniejemy w nich tylko pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po nadawaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Przedstawia się jednak, że klienci nigdy tych celów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po swej stronie. W kontakcie spośród tym, że oferujemy na prywatnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą założyć rozmowę ze sprzedawcą, jaki nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W sukcesie, kiedy myśl nie zostanie rozwiązana, pewno ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za oszustwo na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa trafi na policję, bez wątpienia spotkają nas przykre konsekwencję swoich zadań. Według kodeksu karnego, w relacji od skali oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment od 6 miesięcy do 8 lat. W sukcesu mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard wyrażają się sprytem, gdyż w sukcesie, gdy pod aukcją podpisuje się ich pracownik, więc on poniesie konsekwencje ich wykonań. Więc toż rzeczywiście my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, gdyż to jednak my sprzedajemy przedmioty, które zupełnie nie wchodzą do klienta.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede każdym, powinien stanowić znacznie ostrożnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest więc główny przypadek, w którym pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Od wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod którymi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je wspomniałam. Gra tym, w ogłoszeniu powinny stać zaprezentowane swoje obowiązki. Trzeba wskazywać na te możliwości, w których nie zostały podane fakty a te, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród obecnego rodzaju oszustwami, należy je niezwłocznie zgłosić na policję. Uchroni to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale także konsumentów, jacy będę potrzebowaliby wziąć z usług oszusta. Im głównie będziemy przedstawiać na policję tego rodzaju ogłoszenia, tym lekko będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o