Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Poradnik Klienta

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do aktywności w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansa delegowania do pracy za granicą polskich pracowników jak też obywateli innych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z wycieczki na zainteresowanie polskim rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej kierowanymi do pracy za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Delegowanie jest odpowiednią formą wysłania człowieka do pozostałego świata w celu czasowego wykonywania praktyki w współczesnym końcu. Należy przy tym myśleć, iż w całym momencie w jakim człowiek tworzy naszą funkcję za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna stawka od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla gościa delegowanego, przy czym w wielu dziedzinach obowiązują wyższe kwoty płacy minimalnej np. w części budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do aktywności w Niemczech, przydatne jest uzyskanie wizy Vander Elst. Stanowi wówczas wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Stolicy. Traktat o byciu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług obejmującą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w innym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na ostatniej zasadzie może tymczasowo kierować swoich ludzi bez wymogów uzyskiwania dla nich wolno pozwoleń na pozycję co zajmowałoby znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał osiągnąć zatrudnienie bezpośrednio w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i wskazówki na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą delegować swoich ludzi do aktywności w ich świecie.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana jest w punkcie tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do aktywności w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy składa się ze działaniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec musi zawierać zawartą umowę o rzecz czy zlecenie z Polskim pracodawcą, w kontakcie spośród ostatnim potrzebuje być zabezpieczony i pracować minimum od maja u pracodawcy, który pragnie delegować człowieka do aktywności w Niemczech. Wymaga w kontakcie spośród tym legalnie istnieć na terenie Polski, mieć pozwolenie na pracę. Wskazany jest dokument wydawany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że człowiek podlega Polskiemu prawu w obrębie ubezpieczenia społecznego i co istotne aby wystąpić po te materiały niezbędne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który decyduje kraj w jakim pracownik płaci się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludzi tych listów jest kilka tygodni również w sukcesie braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z niezbędnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od czasu zatrudnienia pracownika w Polsce. Ten stan istnieje dodatkowo niezbędny aby udowodnić, że produkcja w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia gościa także od razu po zatrudnieniu nie zapewne on pozostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na stałe w Polsce zaś jego działalność za granicą ma cel jedynie tymczasowy również w ramach swojej praktyki w Polsce został delegowany do czynienia swoich celów na placu Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o danie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Stolicy wraz z opłatą 75 euro (równowartość w złotych polskich). Agencja Work Holding za uwaga przy kompletowaniu i kierowaniu wniosku otrzymuje od pracodawcy dodatkową stawkę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś pracownika.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom uwaga we jakichś formalnościach i efektywne kierowanie swoich ludzi do Roboty w Niemczech. Nasza podpora jest kompleksowa – od funkcjonalnej i dużej rekrutacji pracowników z boków takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez konsultacje prawne i ochrona w załatwieniu wszystkich niezbędnych w ciągu delegowania pracowników papierów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa wnioski w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z spółką z różnego państwa UE, pismo od firmy oferującej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący pracowników musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w dalekich siedzibach w współzależności od wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (oraz dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do której należy także odprowadzać składkę na odpoczynek.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy leżący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do aktywności w Niemczech podlega przepisom w obszarze płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w współzależności od części i np. ogólna cena to minimum 9,19 euro brutto za godzinę pracy a dla branży budowlanej toż w współzależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak także same firmy do aktywności w których zatrudnieni są delegowani przykładają sporą miarę do ocen czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cechę wypłaty dla gościa można wypłacić przecież w sytuacji ryczałtu czy diety zatem w możliwość niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków pracy i płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także wypoczynek w kształcie powstającym z przepisów niemieckich.

Zachęcamy do pomocy oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców i dodatkowo Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Polskich firm.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o